Letenky do Londýna

Levné letenky do Londýna můžete vyhledat pomocí níže uvedeného formuláře. Rezervační systém, kterým jsou letenky vyhledávány, zjišťuje dostupné lety do Velké Británie od stovek klasických i nízkonákladových leteckých společností.Levné letenky Londýn můžete vyhledat také na našem partnerském webu Letenky-Evropa.eu!

Londýn (LTN), Velká Británie

Letiště London Luton Airport (LTN) je jedním z pěti londýnských mezinárodních letišť. Nachází se 57 km severně od centrálního Londýna a obsluhuje především lety nízkonákladových aerolinek v rámci Evropy. Své základny zde má například easyJet nebo Ryanair.

V roce 2008 Londýn Luton odbavil přes 10 milionů cestujících, což z něj dělá 4. nejvytíženější londýnské letiště (po Heathrow, Gatwick a Stansted).

Náš tip: Pokud sháníte letenky do Londýna a nezáleží vám, na jaké letiště poletíte, použijte při vyhledávání letenky kód LON, který sdružuje všechna letiště obsluhující Londýn.

Doprava z letiště Luton do Londýna

  • Autobusem: přímo před letištním terminálem se nacházejí zastávky autobusů pravidelně pendlujích mezi Lutonem a Londýnem. Jedná se především o autobusové linky provozované společnostmi easyBus a Green Line (linka 757). Jízdenky si můžete zakoupit přímo na místě nebo předem na webu. Pokud chcete ušetřit, sledujte akce jednotlivých dopravců a nakupujte jízdenky online.
  • Vlakem: necelé dva kilometry od letiště se nachází vlaková stanice Luton Airport Parkway, kam vás z letiště dopraví kyvadlová autobusová doprava. Odtud se pak vlakem za méně než 30 minut dostanete až do centra Londýna, případně do dalších částí Anglie.
  • Taxi: stanoviště vozů taxi naleznete přímo před letištním terminálem.
  • Autem: letiště Luton se nachází pouhých 3,5 km od dálnice M1, po které se dostanete do Londýna. Cesta v obou směrech je dobře značena.

Při zpáteční cestě na letiště počítejte také s možností, že vám zdrží dopravní zácpa.

Levné letenky do Londýna můžete vyhledat také přímo na www.pelikan.cz.
Letiště: London Luton Airport
IATA kód letiště: LTN
ICAO kód letiště: EGGW
Nadmořská výška: 160.3 metrů
Časové pásmo: GMT+0

* Informace jsou bez záruky.


Letiště Londýn (LTN) na mapě