Letenky do Dublinu

Levné letenky do Dublinu můžete vyhledat pomocí níže uvedeného formuláře. Rezervační systém, kterým jsou letenky vyhledávány, zjišťuje dostupné lety do Irska od stovek klasických i nízkonákladových leteckých společností.Levné letenky Dublin můžete vyhledat také na našem partnerském webu Letenky-Evropa.eu!

Dublin (DUB), Irsko

Letiště Dublin Airport (DUB) je jediným dublinským mezinárodním letištěm. Nachází se 10 km severně od města a obsluhuje vnitrostátní, vnitroevropské i transkontinen­tální lety klasických i nízkonákladových aerolinek. Základnu zde má například největší evropský nízkonákladový dopravce Ryanair nebo irský národní Aer Lingus.

V roce 2008 letiště Dublin odbavilo 23,5 milionů cestujících, což z něj dělá nejvytíženější irské letiště (na dalších příčkách se nachází letiště Cork a Shannon).

Doprava z letiště do Dublinu

  • Autobusem: autobusovou dopravu z/na letiště Dublin provozuje řada společností, namátkou například Dublin Bus, Airlink, Aircoach. Denně tak máte k dispozici kolem 700 spojů, pomocí nichž se můžete dostat přímo do Dublinu i do dalších částí Irska.
  • Autem: letiště Dublin se nachází v těsné blízkosti dálnice M1, která vás jižním směrem zavede až do Dublinu. Cestou se také můžete napojit na dálniční okruh kolem Dublinu, který je tvořen rychlostní komunikací M50.
  • Taxi: stanoviště taxislužby se nachází před „příletovým“ terminálem.

Do budoucna se počítá s rozšířením metra a vybudováním nové trasy, která bude obsluhovat i dublinské letiště.

Levné letenky do Dublinu můžete vyhledat také přímo na www.pelikan.cz.
Letiště: Dublin Airport
IATA kód letiště: DUB
ICAO kód letiště: EIDW
Nadmořská výška: 73.8 metrů
Časové pásmo: GMT+0

* Informace jsou bez záruky.


Letiště Dublin (DUB) na mapě