Letenky do Paříže

Levné letenky do Paříže můžete vyhledat pomocí níže uvedeného formuláře. Rezervační systém, kterým jsou letenky vyhledávány, zjišťuje dostupné lety do Francie od stovek klasických i nízkonákladových leteckých společností.Levné letenky Paříž můžete vyhledat také na našem partnerském webu Letenky-Evropa.eu!

Paříž (CDG), Francie

Letiště Paris-Charles de Gaulle Airport (CDG) je nejvýznamějším pařížským mezinárodním letištěm. Nachází se 25 km severovýchodně od Paříže. Obsluhuje vnitrostátní, mezinárodní i transkontinen­tální lety a je velmi významným tranzitním bodem. Domovské letiště zde má například Air France nebo nízkonákladový easyJet.

V roce 2008 letiště Paříž – Charles de Gaulle odbavilo přes 60 milionů cestujících, což z něj dělá jedno z nejvytíženějších evropských letišť vůbec.

Náš tip: Pokud sháníte letenky do Paříže a nezáleží vám, na jaké letiště poletíte, použijte při vyhledávání letenky kód PAR, který sdružuje všechna letiště obsluhující Paříž.

Dalším letištěm, které Paříž a okolí obsluhuje, je Paříž Orly. Některé nízkonákladové společnosti při letech do Paříže využívají také letiště Beauvais – Tillé (BVA), která se ale nachází 80 km od Paříže.

Doprava z letiště Charles de Gaulle do Paříže

  • Vlakem: přímo na letišti naleznete stanice RER (2×) a TGV. RER je síť příměstské dopravy, pomocí které se dostanete až do centra Paříže. Z letiště vede linka B. TGV je síť rychlovlaků, které vás dopraví do řady míst po celé Francii.
  • Autobusem: z letiště se do Paříže a dalším měst dostanete i autobusem. Jedná se například o Roissybus, který vás za zhruba 45 – 60 minut dopraví na náměstí Place de l'Opéra, nebo 350 bus (CDG ↔ nádraží Gare de l'Est) a 351 bus (CDGParis – Nation – přestupní stanice metra a RER).
  • Taxi: taxi je vám k dispozici před terminály letiště.
  • Autem: pokud se vydáte autem, jeďte po dálnici A1.
Levné letenky do Paříže můžete vyhledat také přímo na www.pelikan.cz.
Letiště: Paris-Charles de Gaulle Airport
IATA kód letiště: CDG
ICAO kód letiště: LFPG
Nadmořská výška: 119.5 metrů
Časové pásmo: GMT+1

* Informace jsou bez záruky.


Letiště Paříž (CDG) na mapě